Collection: PASTRIES

Melt-in-your-mouth pastries baked fresh, daily

Orders close 4pm, 2 days prior (e.g. 4pm Thursday to collect on Saturday).
Our first priority is to stock the shelves of our store, before fulfilling online orders. In times of high demand, we may need to offer a substitute or a refund on product requested if we are unable to produce enough of that product type.
To help avoid disappointment, we have limited sales to reasonable limits for small gatherings. Catering and wholesale orders are available. Please contact us for more information.
14 products
  • ALMOND CROISSANT
    Regular price
    $8.30
    Sale price
    $8.30
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • APPLE CRUMBLE DANISH
    Regular price
    $7.20
    Sale price
    $7.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • APPLE TURNOVER
    Regular price
    $7.70
    Sale price
    $7.70
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • APRICOT DANISH
    Regular price
    $7.20
    Sale price
    $7.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • BANANA BREAD LOAF
    Regular price
    $24.20
    Sale price
    $24.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • BEAR CLAWS
    Regular price
    $8.30
    Sale price
    $8.30
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • BRIOCHE LOAF
    Regular price
    $18.70
    Sale price
    $18.70
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • CHEESE & VEGEMITE SCROLL
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • CROISSANT
    Regular price
    $5.90
    Sale price
    $5.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • DANISH - BLUEBERRY
    Regular price
    $7.20
    Sale price
    $7.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • DANISH - RASPBERRY
    Regular price
    $7.20
    Sale price
    $7.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • PAIN AU CHOCOLAT
    Regular price
    $7.50
    Sale price
    $7.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • PAIN AU NUTELLA
    Regular price
    $9.40
    Sale price
    $9.40
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • PAIN AUX RAISINS
    Regular price
    $7.20
    Sale price
    $7.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out